Rozcestník

Velikost textu:

Aktuality MŠ

22. května 2021

Děti pilné jako včeličky

 

Tento týden jsme ve školce přivítali další naše kamarády, kteří se k nám po dlouhé době mohli zase vrátit. Moc jsme se všichni těšili na společné setkání.

Oslavili jsme narozeniny Kubíčka a svátek Anetky.

Povídali jsme si o jaru a o všem, co k jaru patří. Zaměřili jsme se na hmyz, který děti znají a jeho užitek. Všichni se snažili nakreslit nebo vystřihnout berušku, motýlky či mravence dle vlastní představy. Při plnění úkolů, děti pomáhaly včelkám "opylovat kytičky," berušce vyzdobily kabátek, spočítaly, kterého hmyzu je více nebo naopak méně. Do plnění činností se zapojily i menší děti a moc je to bavilo. Venku jsme pozorovali v trávě lezoucí berušky, mravenečky. Kluci i holčičky pro ně vyzdobili hmyzí hotel.

Na zahradě jsme se zapojili do plnění tělovýchovného projektu, pořádně se protáhli, zasportovali si a zahráli si oblíbené hry. Děti si užívaly i stavění a tvoření na pískovišti.

A jako překvapení čekala na naše "školkáčky" nová kuchyňka, kterou dětem vyrobili rodiče Harryho. Moc děkujeme a až něco dobrého děti uvaří, pozveme Vás na hostinu.

 

Foto z tohoto týdne viz. fotogalerie.

 

Menu:

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Řečice, příspěvková organizace


Řečice 93, p.Radešínská Svratka, 592 33
okres Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina

E-mail : skola@obecreci­ce.cz

Datová schránka :

ID schránky: diamb67


Telefon : 566 673 250 (ZŠ)
Telefon : 566 673 240 (MŠ)

IČ: 708 69 006

Aktuality na email