Rozcestník

Velikost textu:

Aktuality MŠ

7. října 2021

"Na zahrádce u plotu..."

 

S dětmi jsme přivítali měsíc říjen. Povídáli si o podzimu a jeho charakteristických znacích. Tento týden jsme se věnovali sklizni ovoce. Děti malovaly, tvořily různé ovoce. Hrály "ovocné pexeso", poznávaly ovoce podle vůně, chuti. Někteří kluci a holčičky si chtěli vyrobit ježečky, jiní tvořili z kaštanů a dokreslovali obrázek dle fantazie. Dětem se také líbilo pracovat na interaktivní tabuli, kde procvičovaly počítání, barvy, řadily ovoce podle velikosti. Naučili jsme se píseň o ježkovi a jablíčku a vzpomínali, ve kterých písní se také zpívá o ovoci. Nechyběla pohádka "O jablíčkové postýlce" a  o "Jablíčku" a zvířátkách, jak se o něj spravedlivě rozdělila.

Starší děti zahájily 1.lekci předplaveckého výcviku. Seznamovaly se s vodou, někteří poprvé potápěli obličej pod vodu a překonávali sami sebe.

Společně jsme si užili a oslavili narozeniny našich kamarádů, zazpívali písničky a nakreslili malým oslavencům obrázky.

Ve čtvrtek jsme se všichni těšili na výlet do "Dýňového světa," ale, bohužel, musela být tato akce zrušena. Hodně dětí nám onemocnělo, přejeme jim brzké uzdravení a budeme se těšit až za námi přijdou do školičky.

Také moc všichni zdravíme Kubíčka.

Přejeme všem hezké podzimní dny.

 

Foto viz fotogalerie

 

 

 

Menu:

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Řečice, příspěvková organizace


Řečice 93, p.Radešínská Svratka, 592 33
okres Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina

E-mail : skola@obecreci­ce.cz

Datová schránka :

ID schránky: diamb67


Telefon : 566 673 250 (ZŠ)
Telefon : 566 673 240 (MŠ)

IČ: 708 69 006

Aktuality na email