Rozcestník

Velikost textu:

Aktuality MŠ

2. června 2022

"Hurá na výlet!"

 

První červnový týden jsme si užívali.

V pondělí jsme jeli na výlet do Nového Města, kde jsme navštívili Horácké muzeum. Zde jsme si prohlédli expozici "Strašidelné podzemí." Jedná se o šest zastavení, které jsou inspirované místními pověstmi, doplněné světelnými a zvukovými efekty. Děti zaujal dvorek areálu s vodním "Mlejnkem z Víru."  Jde o pohyblivý soubor postaviček s žertovnými výjevy, poháněný vodním kolem.

Po občerstvení zmrzlinou jsme se prošli v městském arboretu, děti poznávaly rostliny, stromy, pozorovaly včely u úlu.

Cestou na autobus jsme ještě na dopravním hřišti sledovali naše školáky, jak si vedou při jízdě na kole nebo jako chodci při dodržování bezpečnostních pravidel.

Ve středu jsme společně oslavili svátek všech dětí. A to za krásného slunečného počasí na školní zahradě, nejprve cvičením při hudbě a potom se naši školkáčci rozdělili do skupinek s velkými školáky. Spolu plnili lehčí i složitější úkoly. Odměněni byli všichni kluci i holky drobným dárečkem.

Další den nás opět čekal výlet do Nového Města. Tentokráte jsme měli domluvenou návštěvu knihovny, kde si paní knihovnice připravily pro děti soutěže k jejich svátku.

Všichni se ale těšili na návštěvu u dobrovolných hasičů. Děti se dozvěděly, co všechno mají hasiči na starost, kde všude pomáhají. Prohlédly si velké množství hasičské techniky. Prolezly se hasičským autem, vyzkoušely helmu a hlavně se zapojily do hašení ohně. Na rozloučenou nám ještě obě auta pěkně zahoukala.

Příští týden nás čeká další výlet. Tentokrát do Edenu v Bystřici n. Pernštejnem. Bližší info bude na nástěnce v šatně.

 

Foto z tohoto týdne bude dodáno viz fotogalerie.

 

Přejeme krásné sluníčkové dny. 

 

 

 

 

 

 

Menu:

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Řečice, příspěvková organizace


Řečice 93, p.Radešínská Svratka, 592 33
okres Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina

E-mail : skola@obecreci­ce.cz

Datová schránka :

ID schránky: diamb67


Telefon : 566 673 250 (ZŠ)
Telefon : 566 673 240 (MŠ)

IČ: 708 69 006

Aktuality na email