Rozcestník

Velikost textu:

Aktuality MŠ

27. června 2022

..."povídaly hodiny, že už budou prázdniny..."

 

 

Společně si užíváme poslední dny ve školce. Na vycházkách poznáváme další místa a zákoutí v Řečici.

Různí běžci, různá místa, olympijská myšlenka. To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník nebo běháš jen občas. Jestli si malý nebo velký. Na hřišti se sešli naši borci ze školky i školy.  My jsme nejprve povzbuzovali a fandili našim zástupcům - oběma Filípkům, Kubíčkovi, Kristiánkovi, Pepíčkovi, Natálce a Beátce, která doběhla na 2.místě hned za školačkou Bětuškou. Potom jsme se zapojili i my ostatní do soutěže a vyzkoušeli si, zda zvládneme vytyčenou trasu také absolvovat.

Ve středu odpoledne proběhlo na obecním úřadu slavnostní rozloučení s našimi čtyřmi předškoláky. Nejprve všechny přítomné přivítala vedoucí paní učitelka Jana Smetanová. Při představování dětí se rodiče dověděli různé zajímavosti nejen o jejich působení ve školce, ale i tom, čím si přejí být až vyrostou. Děti dostaly dárečky na vzpomínku na MŠ. Nechyběl ani proslov starosty obce, pana Eichlera a předání balíčku. Na závěr děti předvedly krátký program, za který byly odměněny potleskem.

Během celého roku jsme s dětmi sportovaly a cvičily nejen v tělocvičně, ale hlavně venku. Plnili jsme různé lehčí, ale i náročnější disciplíny, které nám připravil sokolík Pepík ve svém tělovýchovném projektu - "Se Sokolem do života...". Kluci a holky se zdokonalovali v běhu, skoku, lezení. Procvičovali obratnost nejen při chůzi po lavičce, ale i vylézání a slézání po žebřinách. Překonávali strachové situace - lezení v strachovém tunelu. Trénovali, zda zvládnou rovnováhu v sedě na míčích - overballech, zda se nebojí podbíhat pod kroužícím lanem. Zdokonalovali jsme i dovednosti s míčem. Např. hod na cíl, do výšky i do dálky. Některým budoucím fotbalistům nedělalo probém ani vedení míče v běhu a kopání na branku. Nejen kluci, ale i holky se s  radostí  snažili o první hru s "florbalkami." Po zvládnutí úkolu k dané činnosti dostaly děti samolepku do svého deníku. 

Zbývá nám již pár dní do prázdnin. Některé děti se již s námi rozloučily a užívají si dovolenou.

My ještě oslavíme narozeniny Sebíka.

 

Milí rodiče, chtěly bychom Vám poděkovat za spolupráci, aktivitu a účast na společných akcích.

Za občerstvení, které nám připravila maminka Honzíka při velikonočním odpoledni. Díky pro dědečka Janičky a Táničky za ukázku pletení pomlázek. Mamince Kubíka za návštěvu v MŠ při seznámení s prací novinářky.

Moc děkujeme všem rodičům, kteří nám přichystali sladké překvapení při rozloučení se školáky na OÚ.

Maminkám za balíčky a dárečky pro děti při oslavě jejich narozenin a svátků.

Také děkujeme za hračky, knihy, ale i papíry na kreslení, které jste nám přinesli do školky.

 

Přejeme všem krásné letní dny a dovolenou plnou pohody a radosti.

Filípkovi, Beátce, Kubíčkovi a Natálce hodně úspěchů ve škole a ať se vám tam líbí a všechno vás tam baví.

P.učitelky Jana, Hela a Soňa

 

Foto viz fotogalerie

Menu:

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Řečice, příspěvková organizace


Řečice 93, p.Radešínská Svratka, 592 33
okres Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina

E-mail : skola@obecreci­ce.cz

Datová schránka :

ID schránky: diamb67


Telefon : 566 673 250 (ZŠ)
Telefon : 566 673 240 (MŠ)

IČ: 708 69 006

Aktuality na email