Rozcestník

Velikost textu:

Aktuality MŠ

30. září 2022

"Ovoce a zelenina, to je zdraví, to je síla..."

 

 

"Když máš málo vitamínů, jez ovoce a zeleninu..."

Konec měsíce září patří k rozhovorům o sklizni ovoce a zeleniny. Děti si přinesly do školky něco ze své zahrádky. Z ovoce a zeleniny jsme si nejprve udělali výstavu a zahráli na obchod. Vysvětlili jsme si proč je důležité jíst právě ovoce a zaleninu. Zahráli jsme si nejen pohybové hry, např. "Kompot", "Brambora".., poznávali jsme je podle hmatu, chuti i vůně. Zopakovali jsme si oblíbené tanečky "Cibulenka", "Na poli jsou hlávky zelí", aj. Děti plnily různé činnosti a úkoly u stolečků, v knihách vyhledávaly pohádky, říkadla, kde se vyskytuje nějaké ovoce nebo zelenina. Vyrobily si z nich různé postavičky a zvířátka, namalovaly jablíčka, hrušky. Nejraději si ale holčičky i kluci hrají na kuchaře. Společně jsme si upekli štrúdl a "Mrkvance". 

Na vycházkách pozorujeme sklizeň na zahrádkách. Navštívili jsme i zahradu Táničky, pozorovali jsme ovečky, žabky v rybníčku, svezli se na kolotoči. 

 

Foto, viz fotogalerie

 

V pondělí se budou děti fotografovat, téma "Vánoce".

Ve středu pojedou předškoláci na 1.divadelní představení do divadla ve Žďáře n. S. Čeká na ně pohádka "O chytrém  Honzovi a krásné Madlence".

Menu:

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Řečice, příspěvková organizace


Řečice 93, p.Radešínská Svratka, 592 33
okres Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina

E-mail : skola@obecreci­ce.cz

Datová schránka :

ID schránky: diamb67


Telefon : 566 673 250 (ZŠ)
Telefon : 566 673 240 (MŠ)

IČ: 708 69 006

Aktuality na email