Rozcestník

Velikost textu:

Aktuality MŠ

8. října 2022

"Kaštánek Maďálek"

 

"Co je to podzim?", "Jaké jsou jeho barvy?", takové bylo naše povídání s dětmi o podzimu. Děti přinášely kaštany, které  jsme využívali v centrech aktivit. Vyráběli jsme zvířátka a různé postavičky dle fantazie, děti skládaly z kaštanů obrázky podle předlohy, doplňovaly dle počtu správný počet a skládaly z nich slova. Nejvíce se však klukům a holčičkám líbilo sportování a soutěžení s kaštany, masírování nožiček a celého těla. Naučily se také krátkou básničku, dozvěděly se, jak se správně jmenuje strom, na kterém kaštany rostou a poslechly si příběh o "Neposlušném kaštanu Maďálkovi. "

Ve středu jsme se se staršími dětmi vydali do divadla na představení: "O chytrém Honzovi a krásné Madlence." Dětem se pohádka líbila a už teď se těší na další představení.

Tento týden byl ve znamení narozeninových oslav. Nejprve oslava Filípka, potom Honzíka a Matýska. 

V pátek se naši předškoláci s p. uč. ze ZŠ seznamovali s počítači a tablety. S jejich využitím, základními pojmy a také se zapojili do plnění úkolů.

Na vycházce nejen pozorujeme barvy podzimu a krásně zbarvené listí, ale využíváme ještě pěkného počasí ke hrám na zahradě. Hrajeme fotbal, přehazovanou, "tenis" a jezdíme na oblíbených odrážedlech.

 

Foto viz fotogalerie

Menu:

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Řečice, příspěvková organizace


Řečice 93, p.Radešínská Svratka, 592 33
okres Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina

E-mail : skola@obecreci­ce.cz

Datová schránka :

ID schránky: diamb67


Telefon : 566 673 250 (ZŠ)
Telefon : 566 673 240 (MŠ)

IČ: 708 69 006

Aktuality na email