Rozcestník

Velikost textu:

Aktuality MŠ

23. října 2022

Podzimní radovánky

 

Podzimní dny jsou pro děti plné her, radovánek, tvoření a také soutěžení.

Děti se zapojily do úklidu zahrady, shrabování listí. S radostí si na hřišti zasportovaly, využily překážkovou dráhu, zacvičily si s lanem. Naši malí sportovci zdolávali rekordy v počtu přeskoku přes točící lano.

Jedno dopoledne jsme využili spíše k přehlídce draků. I když nám vítr ten den příliš nepřál, dětem to nevadilo. Běhaly na kopci s drakem jako o závod.

Naše další vycházky směřovaly k poznávání obce a okolí. Pozorovali jsme krásy podzimu, jeho barvy a využili tak k dalšímu tématu. Děti si každý den vylosovaly barvu a následující den si přinesly nějaké oblečení v této barvičce. Dost těžkým úkolem bylo jedno dopoledne, kdy mohli školkáčci využívat ke hrám a různým činnostem i cvičení pouze vše zelené.

K podzimu patří i různé změny počasí. Děti se jej snažily správně pojmenovat a zobrazit v kalendáři. Skladbu L. Beethovena "Pro Elišku", jsme využili ke cvičení a volné improvizaci s padákem, coby "deštníkem".

Maminka Táničky nám poslala do školky dýně. Jak jsme je vyzdobili, můžete vidět ve vestibulu.

A co nejen pro děti připravujeme? Společně i s vámi se v listopadu sejdeme na zahradě při akci "Uspávání broučků". Po splnění úkolů se vydáme na cestu po Řečici s lampionky. (Prosíme, aby jste je dětem dle možností zakoupili nebo i vyrobili a dovnitř pořídili světýlko, svíčku na baterii).

 

Foto viz fotogalerie.

Menu:

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Řečice, příspěvková organizace


Řečice 93, p.Radešínská Svratka, 592 33
okres Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina

E-mail : skola@obecreci­ce.cz

Datová schránka :

ID schránky: diamb67


Telefon : 566 673 250 (ZŠ)
Telefon : 566 673 240 (MŠ)

IČ: 708 69 006

Aktuality na email