Rozcestník

Velikost textu:

Aktuality MŠ

22. ledna 2023

"Leden je měsíc plný ledu..."

 

"Leden je měsíc plný ledu...", tak se zpívá v jedné písničce. Ovšem počasí zatím tomu příliš neodpovídalo. Po Vánocích jsme se opět sešli v malém počtu. Společně jsme zavzpomínali na vánoční svátky, na dárky, které měly děti pod stromečkem. Vyprávěli jsme si o putování "Tří králů" a také jsme si na ně zahráli. Dětem se líbila pohybová hra "Král sedí na trůně".

Další týden jsme navštívili divadelní představení "Operky." Byly to zpívané muzikálky od Zd. Svěráka a musíme pochválit mladé herce o neskutečný zážitek. Škoda, že dost dětí z důvodu nemoci, přišlo o toto vystoupení.

Naši školáčci se při povídání na téma "Za polárním kruhem" seznamovali s globusem světa. Ukazovali si, co se na něm nachází, kde je a jak velká je naše země, kde je severní polární kruh. Kdo zde žije a  jaké jsou zde podmínky pro život. Vyslechli si příběh "Puka a Nuka", postavili si z kostek cukru iglú. Prohlíželi si časopisy, plnili různé úkoly a řešili labyrinty. Nechybělo ani sportování, házení "sněhovými" koulemi (zatím jen papírovými), "lyžování" a třeba i rybolov.

Každý pátek se předškoláci schází s p.uč. ze ZŠ a pracují na PC a tabletech.

Na přání Elíka jsme se šli podívat na jeho nová morčátka. 

Doufáme, že paní zima nám ještě nadělí "sněhovou peřinu" a my si tak budeme moci užít zimního dovádění, bobování i lyžování. 

 

Foto viz fotogalerie.

 

 

 

 

Menu:

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Řečice, příspěvková organizace


Řečice 93, p.Radešínská Svratka, 592 33
okres Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina

E-mail : skola@obecreci­ce.cz

Datová schránka :

ID schránky: diamb67


Telefon : 566 673 250 (ZŠ)
Telefon : 566 673 240 (MŠ)

IČ: 708 69 006

Aktuality na email