Rozcestník

Velikost textu:

Aktuality MŠ

6. února 2023

"Zima je tu děti..."

 

Minulý týden jsme si užívali sněhových podmínek. Děti vyšlapávaly cestičky ve sněhu, hledaly různé stopy, odhrnovaly sníh, stavěly sněhuláka, házely sněhovými koulemi.

Povídali jsme si a četli také o ptáčcích, kteří u nás zůstávají přes zimu. Jak se o ně staráme a co jim sypeme do krmítka. Děti sestavovaly krmítka z různých stavebnic, otiskovaly ruku a domalovávaly detaily ptáčků a vystřihovaly je. Starší školáčci skládali z písmen slova, hledali stíny ptáčků, vykreslovali omalovánky. Při hře "Ptáčku, jak zpíváš?" si procvičili kluci a holčičky sluch a rozpoznávali ostatní kamarády. Děti si zatančily taneček "Vrabec a sýkorka" a zazpívaly písničky o ptáčcích.

Sněhové nadílky jsme využili k dopolednímu sportování. Děti si přinesly lyže nebo boby a vyzkoušely si na hřišti závodní dráhu. Všichni si to moc užili a radovali se z perníkové medaile.

Příští týden pojedou opět předškoláci do Zr na další divadelní předplatné. Tentokrát to bude veselá pohádka o dvou malých domácích skřítcích a jejich velkém dobrodružství "Kouzla skřítků."

Oslavili jsme narozeniny Jeníčka, který začal chodit do školičky.

Celý příští týden se budeme věnovat "Masopustnímu veselí," který zakončíme karnevalem, (děti si dle možností můžou přinést ve čtvrtek 16.2. masky a převlečky).

 

Foto viz fotogalerie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu:

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Řečice, příspěvková organizace


Řečice 93, p.Radešínská Svratka, 592 33
okres Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina

E-mail : skola@obecreci­ce.cz

Datová schránka :

ID schránky: diamb67


Telefon : 566 673 250 (ZŠ)
Telefon : 566 673 240 (MŠ)

IČ: 708 69 006

Aktuality na email